
BIO

RECENZE

CLIFF MOORE (UK)
/Cliff Moore band/
Opravdu se mi projekt Drumphonic velmi líbí. Vaše show je skvělá, jak instrumentálně, tak i skladatelsky a s velmi odlišnými styly a originálními nápady!
PETR KORÁL
/Magazín ROCK & ALL/
Přiznávám, že k projektu Drumphonic a jeho albu ,,Walk On Mars'' jsem zpočátku přistupoval s drobnou nedůvěrou. Obával jsem se, aby nešlo o nějakou lehce samoúčelnou bubenickou exhibici, kde další nástroje mají jen jaksi doplňkový účel. Jaké však bylo moje překvapení, že skutečnost je dočista jiná! A nepoměrně zajímavější... Ač jde o záležitost ryze instrumentální, opravdu vnímavý posluchač se v podstatě nemá šanci ani chvíli nudit. Výsledkem je totiž nadmíru barevná, kompozičně i aranžérsky vynalézavá a troufám si tvrdit, že svým způsobem i poměrně originální hudba (což je u podobných záležitostí už téměř nemožné), navíc samozřejmě v prvotřídním instrumentálním provedení.
JARDA LOUCKÝ
/Rádio Rock Max/
Album jsem si několikrát poslechl a jsem z něj opravdu nadšený. Můj pocit je, že na rozdíl od mnoha jiných instrumentálních projektů nahrávka ani minutu nenudí. Jsem moc překvapený hutností zvuku, bezvadnými aranžmá a výbornými instrumentálními výkony. Když jsem to poprvé slyšel, tak se mi absolutně nechtělo věřit, že se jedná o regionální počin
KLAUDIUS KRYŠPÍN
/Pražský Výběr, Stromboli/
Ahoj přátelé, tak jestlipak už jste slyšeli projekt Drumphonic? Určitě bych vám to doporučil! Skvělá hudba, famózní bicí, zajímavé aranže a výborný zvuk. Možná jednu výtku bych měl, trošičku se mi nezdá zvuk snaru :-), ale jinak je to špičkový! Jen tak dál!
MARTIN VAJGL
/Olympic, Vltava, Drumwave/
Projekt DRUMPHONIC je jasným důkazem mnoha věcí. Třeba té, že vynikající album může vzniknout i v rámci zcela nového projektu, za velmi krátkou dobu, s minimem vynaložených prostředků na velká studia a postprodukce, v podstatě "na koleně". Ale jde o to, aby to koleno patřilo člověku, který v sobě tu hudbu jasně slyší, který ví, jakými prostředky ji má vyjádřit, který umí tyto prostředky zajímavě používat a který je navíc vynikající instrumentalista. Když ještě při tom všem vznikne věc stravitelná i pro "normální" posluchače, je vyhráno. Hanzovi Sedlářovi se to na CD jeho projektu DRUMPHONIC plně podařilo a já mu k němu moc gratuluji a držím palce do další cesty!
DALIBOR MRÁZ
/F. Saunders (US), Elis, Independent/
Projekt DRUMPHONIC sleduju už od úplného začátku. Od první nahrané noty až po bubenický festival, kde bylo CD pokřtěno. Obdivuju lidi jako je Hanz, kteří si jdou za svým cílem a dělají věci tak jak je cítí. Na CD je vidět spojení klasické kompozice a rockové bicí soupravy Hanze s virtuózní kytarou Davida. CD vozím v autě a slyšel jsem ho už nespočetněkrát. Chlapi, řekl jsem to stokrát a řeknu to klidně znova. Skvělá práce!

DRUMPHONIC
Hudební projekt tvořící instrumentální rockovou hudbu - bicí souprava a elektrická kytara s doplňkovými prvky orchestru, sborů a dalších klasických nástrojů, to je Drumphonic.
Představuje pouze vlastní a originální tvorbu, která klade důraz na to, aby byla hudba líbivá a zároveň energická, dravá a zajímavá, jak pro muzikanty, tak pro absolutně nenáročné posluchače. Už jen proto se odlišuje od ostatních instrumentálních projektů.
Proč právě Drumphonic? Hlavní myšlenkou je přiblížit instrumentální hudbu i širšímu okruhu posluchačů a ukázat tak, že myšlenka se dá vyjádřit nejen textem, ale i hudbou samotnou.
HISTORIE
Bubeník a skladatel Hanz Sedlář spolu s kytaristou Davidem Uherem začali na projektu Drumphonic pracovat na začátku dubna 2014. Za půl roku už stihli kompletně složit a natočit první album “Walk on Mars”. Křest tohoto alba proběhl na bubenickém festivalu, kde ještě jako duo účinkovali po boku bubenických hvězd jako je Gavin Harrison (UK), nebo Mike Terrana (USA). Vystoupili také jako support legendárního klávesáka Dona Aireyho z Deep Purple (UK).
V roce 2015 natočili DVD z živého vystoupení “Live at Drive Club” a začali pracovat na dalších skladbách. V roce 2016 obohatil Drumphonic baskytarista Marek Marian Leždík, který dodal kapele nejen dravější a energičtější “sound”, ale také novou tvůrčí inspiraci.
Začátkem roku 2017 vydali dva singly k chystanému albu. byly to skladby Vernissage a Star Machine. Během roku 2017 odehráli koncertní mini Tour a začali pracovat na dalších skladbách k novému albu. To trošku zkomplikoval odchod Baskytaristy Marka Mariana Leždíka, který z časových důvodů Drumphonic opustil.
Začátkem roku 2018 Hanz spolu s Davidem začali intenzivně pracovat na novém albu ,,Journey to Saturn''. Na baskytaru si přizvali pomoc od skvělého baskytaristy žijícího v anglii, Marka Bero. Díky crownfoundingové kampani získali během léta peníze na výrobu alba a v září 2018 ho pokřtili v Holešově. Nyní je album k dispozici na e-shopu i v online distribuci na Spotify, iTunes atd.




