top of page

PRESS KIT

pro média a pořadatele
INFO
 

působení:  Praha | Kroměříž

 

žánr:  Prog Rock / Instrumental Rock

 

založeno:  2014 

 

vydavatel:  Indies Happy Trails, Supraphone

 

členové:

   Hanz Sedlář | bicí, klávesové nástroje

   David Uher | kytara

diskografie:

CD - Journey to Saturn - 2018   

CD - Walk on Mars - 2014

DVD - Live at Drive Club - 2015

ODKAZY

 

BIO

Hudební projekt složený z rockového tria - bicí souprava, baskytara a elektrická kytara s doplňkovými prvky orchestru, sborů a dalších klasických nástrojů. Drumphonic představuje pouze vlastní a originální tvorbu, která klade důraz na to, aby byla hudba líbivá a zároveň energická, dravá a zajimavá, jak pro muzikanty, tak pro absolutně nenáročné posluchače. Už jen proto se odlišuje od ostatních instrumentálních projektů.

 

Hanz Sedlář a David Uher začali na projektu Drumphonic pracovat na začátku dubna 2014. Za půl roku už stihli kompletně složit a natočit první album “Walk on Mars”. Křest tohoto alba proběhl na bubenickém festivalu, kde ještě jako duo účinkovali po boku bubenických hvězd jako je Gavin Harrison (UK), nebo Mike Terrana (USA). Vystoupili také jako support legendárního klávesáka Dona Aireyho z Deep Purple (UK). V roce 2015 natočili DVD z živého vystoupení “Live at Drive Club” a začali pracovat na dalších skladbách. V roce 2016 obohatil Drumphonic baskytarista Marek Marian Leždík, který dodal kapele nejen dravější a energičtější “sound”, ale také novou tvůrčí inspiraci.


Proč právě Drumphonic? Hlavní myšlenkou je přiblížit instrumentální hudbu i širšímu okruhu posluchačů a ukázat tak, že myšlenka se dá vyjádřit nejen textem, ale i hudbou samotnou.

PROMO FOTO
KONTAKT

WEB: www.drumphonic.cz

EMAIL: drumphonic@gmail.com

bottom of page